KONST / Litografier / Färglitografi 12213342
*
nr 1221 3342
Martina Clason
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, "Domenica". Signerad, numrerad 167/170. Motivet: 72x51 cm
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 19:14:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 10:17:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Läs mer om Martina Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martina clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49
*
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Läs mer om Martina Clason
nr 1221 3342
Martina Clason
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, "Domenica". Signerad, numrerad 167/170. Motivet: 72x51 cm
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 10:17:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.Läs mer om Martina Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martina clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49



